Dobór grzejników

Jak obliczyć moc grzejnika?

Chcąc sprawić, żeby dobór grzejników był łatwy i szybki, stworzyliśmy autorski kalkulator doboru mocy grzejników.

Jak dobrać grzejnik do pokoju, czy innego pomieszczenia w naszym domu?

Należy wykonać dwa kroki. W pierwszym kroku oblicz straty ciepła pomieszczenia. W drugim kroku dobierz grzejnik zgodny z Twoimi wymaganiami z przedstawionej listy. Jeżeli znasz straty cieplne pomieszczenia, możesz pominąć pierwszy krok i od razu przystąpić do sprawdzenia jaki grzejnik do pokoju będzie najlepszy.

Program doboru grzejników pozwala dobrać grzejniki każdego typu produkcji REGULUS-system. Program podpowie z zależności od wybranych parametrów grzejniki ścienne, dekoracyjne, stojące oraz grzejniki kanałowe. 

Kalkulator mocy grzejnika

Dobierając grzejnik kanałowy, w prosty sposób można dobrać do kompletu podest. Dostępne podesty, to aluminiowe w dowolnym kolorze RAL, anodowane oraz drewniane w dwóch rodzajach drewna oraz w dwóch wzorach.

Aby dobór grzejników był kompletny można dodać armaturę w postaci rożnego rodzaju zaworów, czy termostatów.

Jeśli nie jesteś pewny swoich wyborów, skorzystaj z opcji „Zapytaj nas o szczegóły oferty” wtedy program wyślę Twoją kalkulację do naszego specjalisty, który skontaktuje się z Tobą.

Podsumowując, dobór grzejnika do pomieszczenia nigdy dotąd nie był taki łatwy.

Dobór grzejników ściennych, dekoracyjnych, stojących i kanałowych

Właściwy dobór grzejników do pomieszczenia, to nie tylko ograniczenie się do sprawdzenia wielkości pomieszczenia. Istotne są również inne parametry takie jak izolacja ścian, stropów oraz rodzaj zamontowanych okien i drzwi.. Lepiej izolowane domy, powodują że straty ciepła są mniejsze, a to pozwala na wybór grzejnika o mniejszej mocy. Często wiąże się to z mniejszymi rozmiarami samego grzejnika, a co za tym idzie z niższą ceną instalacji centralnego ogrzewania.

Wszystkie wspomniane parametry uzupełnione o ilość ścian zewnętrznych/wewnętrznych  znajdują się w naszym programie doboru grzejników. Podanie tych parametrów, pozwala łatwo, szybko i precyzyjnie dobrać grzejniki do domu, czy mieszkania.

Systemy grzejnikowe REGULUS®-system S.J. tworzą jednolity pod względem dynamiki pracy układ dystrybucji wyprodukowanego ciepła.

Mała masa własna grzejników umożliwia precyzyjne dozowanie wyprodukowanego ciepła czyli ogrzewanie optymalne ekonomicznie. Precyzja plus wysoka dynamika procesu grzania gwarantują nieporównywalnie wysoki komfort cieplny. Grzejniki REGULUS®-system charakteryzuje mieszany sposób emisji ciepła z relatywnie wysokim udziałem promieniowania cieplnego z powierzchni grzejników. Promieniowanie oraz łagodna konwekcja, zapewniają dobry mikroklimat oraz brak odczuwalnych różnic temperatury w pomieszczeniu.