Dobór grzejników

Jak obliczyć moc grzejnika?

Chcąc sprawić, żeby dobór grzejników był łatwy i szybki, stworzyliśmy autorski kalkulator doboru mocy grzejników. Jak dobrać grzejnik do pokoju, czy innego pomieszczenia w naszym domu?

Należy wykonać dwa kroki. W pierwszym kroku oblicz straty ciepła pomieszczenia. W drugim kroku dobierz grzejnik zgodny z Twoimi wymaganiami z przedstawionej listy. Jeżeli znasz straty cieplne pomieszczenia, możesz pominąć pierwszy krok i od razu przystąpić do sprawdzenia jaki grzejnik do pokoju będzie najlepszy.

Ponieważ chcieliśmy jeszcze bardziej ułatwić dobór grzejników kanałowych, dodatkowo stworzyliśmy „Kalkulator wyceny grzejników kanałowych”. Nasz kalkulator ułatwi Ci sprawdzenie, jaki grzejnik kanałowy będzie najlepiej pasował do pomieszczenia, w którym chcesz zamontować grzejnik kanałowy. Podsumowując, dobór grzejnika do pomieszczenia nigdy dotąd nie był taki łatwy.

Kalkulator
mocy grzejnika (wersja testowa)

Kalkulator wyceny
grzejników kanałowych

Dobór grzejników ściennych, dekoracyjnych, stojących i kanałowych

Właściwy dobór grzejników do pomieszczenia, to nie tylko ograniczenie się do sprawdzenia wielkości pomieszczenia. Istotne są również inne parametry takie jak izolacja ścian, stropów oraz rodzaj zamontowanych okien i drzwi.. Lepiej izolowane domy, powodują że straty ciepła są mniejsze, a to pozwala na wybór grzejnika o mniejszej mocy. Często wiąże się to z mniejszymi rozmiarami samego grzejnika, a co za tym idzie z niższą ceną instalacji centralnego ogrzewania.

Wszystkie wspomniane parametry uzupełnione o ilość ścian zewnętrznych/wewnętrznych  znajdują się w naszym programie doboru grzejników. Podanie tych parametrów, pozwala łatwo, szybko i precyzyjnie dobrać grzejniki do domu, czy mieszkania.

Systemy grzejnikowe REGULUS®-system S.J. tworzą jednolity pod względem dynamiki pracy układ dystrybucji wyprodukowanego ciepła.

Mała masa własna grzejników umożliwia precyzyjne dozowanie wyprodukowanego ciepła czyli ogrzewanie optymalne ekonomicznie. Precyzja plus wysoka dynamika procesu grzania gwarantują nieporównywalnie wysoki komfort cieplny. Grzejniki REGULUS®-system charakteryzuje mieszany sposób emisji ciepła z relatywnie wysokim udziałem promieniowania cieplnego z powierzchni grzejników. Promieniowanie oraz łagodna konwekcja, zapewniają dobry mikroklimat oraz brak odczuwalnych różnic temperatury w pomieszczeniu.